Cast Ajans Başvuru

Valilik Seyahat İzin Belgesi Başvuru

Valilik Seyahat İzin Belgesi Başvuru

İçişleri Bakanlığı’nın Corona virüsü tedbirleri kapsamında şehirler arası otobüs ve uçak yolculuklarının yaş sınırı olmaksızın kısıtlandığını ve zorunlu seyahat için de izin alınması gerektiğini genelge yayımlayarak duyurdu. Şehir dışına çıkmak zorunda olanların merak ettikleri Valilik seyahat izni nasıl alınır? Seyahat izin belgesi nasıl alınacak? Seyahat izin belgesi başvuru gibi sorularınızı yanıtlıyoruz.

Valilikten Seyahat İzin Belgesi Başvurusu Nasıl yapılır ?

Büyükşehirlerde ikamet eden vatandaşlar, Valilik izni için ikamet ettikleri ilçedeki kaymakamlığa giderek seyahat izin belgesinin çıktısını alıp doldurmaları, sonrasında bağlı oldukları mahalledeki en yakın karakola giderek izin belgesini onaylatmaları gerekiyor.

Büyükşehir yaşamayan vatandaşlar ise Valilik izni için, valiliğe giderek seyahat izin belgesinin çıktısını alıp doldurmaları, sonrasında bağlı oldukları mahalledeki en yakın karakola giderek izin belgesini onaylatmaları gerekiyor.

Büyükşehirde yaşayan ve yaşamayan kişiler aynı süreci takip ederek Valilik izni alabilir.

İkametgahı başka yerde olan kişi otobüs ile yolculuk için önce nüfus müdürlüğünden ikametgah belgesi ya da e devlet üzerinden online sistemden ikametgah belgesinin çıktısını alması gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ