Defacto Model Başvuru ve Katalog Çekimi

Defacto model başvurusu ve Katalog çekimleri için yeni yüzler aranıyor! Defacto model başvurusu yaparak katalog çekimlerinde model olun.

Başvurunuz katalog çekimleri ve reklamlar için değerlendirilecektir. Başvurunuza ekleyeceğiniz resim, hakkınızda karar vermemizi kolaylaştırmalı gözlük vb aksesuarlar kullanılmayan resimleriniz arasından seçilmelidir.

Defacto Model Başvurusu

Defacto Modellik başvurularının nasıl yapılacağı bir çok insan tarafından araştırılmaktadır. Yüzüne fiziğine güvenen her yaştan insanın hayalinde model olmak vardır. Defacto gibi Türkiye’nin önde gelen hazır giyim firmalarıyla çalışmak model olmak isteyen herkesin hayalidir. 

Ajansımız profesyonel ve tecrübeli ekibi ile modellik kariyerine yeni başlayacak olanlara tüm olanakları, imkanları tanıyıp yardımcı olmaktadır. Gerçekten istekli kişiler ve bu alanda ilerleyip iyi bir model olmak isteyen kişiler Defacto model başvurusu yapabilir.

Defacto Hakkında

Markasının hitap ettiği kadın ve erkeği çok iyi tanıdığına inanan Defacto firması hazır giyim firmalarının en büyüklerindendir. Kurulduğu günden bu yana müşterilerine ihtiyaç duyduğu moda ve trend markalarını buluşturuyor. Defacto’nun en önemli farkı özel indirim kulübünün yanı sıra sezon ürünlerini de müşterilerine kolayca ulaşabileceği şekilde sunmasıdır. 

Moda artık demokratikleşiyor, moda severler artık lüks bir moda markasının çantası ile çok uygun fiyatlı bir ayakkabıyı kombini yapabilir. Her ay yeni bir temayla zenginleştirdiği Defacto ürünleri stil sahibi kadın ve erkeklerin gardırobunun vazgeçilmez parçalarını sezonlar ve trendler üstü marin temasıyla buluşturuyor. Hem klasik hem casual parçalarla sezon modasına yön verecek ürünlerini bugün moda ve trendler dünyasının önde gelen isimleriyle tanıtmaktan gurur duyuyor. 

Defacto markasının hitap ettiği kadın ve erkeği çok iyi tanıdığına inanıyor ve bu doğrultuda öncelikli olarak kaliteli ve ulaşılabilir fiyatlarda ürünler tasarlıyor.

Defacto Katalog Çekimleri BaşvurusuDefacto Katalog Çekimleri

Katalog çekimlerine ihtiyaç duyan markaların amaçları, tüketici hedef kitlesine ürünü tanıtmak ve kazanç sağlamaktır. Bu sebepten de markalar katalog çekimlerine önem verirler. Katalog çekimlerinde ön plana çıkan her zaman ürün olmalıdır. Defacto modellik başvurusu yaparak siz de hayalinizdeki modellik mesleğini yapabilirsiniz.

Markalarının kendilerini iyi bir şekilde sunmaları, satışlarında bir artışa sebep olur. Detaylar her çekim için önemlidir. Fakat katalog çekimi markalar ve ajanslar tarafından titizlikle hazırlanan bir çekimdir. Bu konu özellikle moda çekimleri için geçerlidir. Sadece ürün çekimine göre manken çekimi, tüketiciye daha çekici gelir. Bu sebepten markalar genellikle geniş manken kadrosuna sahip ajanslarla çalışmayı tercih eder. Kendi kazançları için bu mantıklı da olandır.

Defacto Katalog Çekimi Örnek Video

Defacto Modeli Olmak İçin Bilmeniz Gerekenler

Modellik çok erken yaşlarda başlayan bir meslek olmakla birlikte, modellik kariyeri diğer meslekler kadar uzun süreli değildir. Podyumda ünlü markalar için yürüyen modellerin yaklaşık olarak %70’i yeni yüzler arasından seçilir. Bu da mesleğe başladıktan sonra sadece bir kaç sezon sürecek bir mankenlik ve modellik serüveni anlamını taşıyor. 

Defacto Model başvurusu yapıp sektöre giriş yapmak istiyorsanız, sadece vücudunuzun artı özellikleri ile bu işe başlamak zorunda değilsiniz. Günümüzde birçok önemli model ajansı, el, saç ve yüz modellerine de kataloglarında yer veriyor. Siz de bu ayrıcalıklarınızı başarı ve kazanca dönüştürebilirsiniz.

Model olmak ve iyi bir modele dönüşmek için çok fazla çaba sarf etmek gerekiyor. Tüm bunları göze almak ve disiplinli çalışmak ise başarıyı beraberinde getiriyor. Moda tarihinin büyüleyici sayfaları arasına adını yazdırmak hiç de göründüğü kadar kolay değil!

Modellik! Yoksa mankenlik mi demeliydim? Aslına bakarsanız, modellik ve mankenlik birbirinin yerine kullanılan iki kelime. Bazıları bunların aynı anlama geldiğini savunsa da bazıları modellik ile mankenliğin tamamen farklı manalara geldiğini düşünmektedir. Ancak biz bu konu üzerinde konuşamayacağımız için konumuza dönmek gerekirse;

Modellik, hiç şüphesiz son zamanların en popüler mesleklerinden biri olarak gösterilmekte. Genç kızların ve erkeklerin çoğu, bir gün model olabilme hayali kurmakta. Hatta belki sizin de gelecek planlarınızda modellik yapmakla ilgili düşünceler vardır. Peki, modellik neden bu kadar popüler oldu? Gençlerin bu sektöre olan eğiliminin artmasındaki faktörler neler?

Modelliğin bu kadar popüler olmasındaki temel nedenlerden biri modellikten elde edilen kazançların yüksek olarak görülmesi. Evet, görülmesi dedim. Peki gerçekte öyle değil mi? Aslına bakarsanız, bu sorunun cevabı modellik türüne, çalıştığınız firmaya ve ne kadar başarılı olduğuna göre değişkenlik göstermektedir. Yani her modelin öyle aman aman ücret aldığını söyleyemeyiz. Tabii, model olmak isteyen çoğu kişinin idolü ekranlarda görülen o ünlü modeller olduğu için, durum yanlış anlaşılmaktadır. Ve bu hayalle yola çıkan çoğu kişi karşılaştığı modellik ücretleri karşısında hüsrana uğramaktadır.

Defacto Modellik Başvurusu Sık Sorulan Sorular?

Kimler Modellik Yaparak Para Kazanabilir?

Bu sorunun cevabı modellik yaparken hangi yöntemleri izleyeceğinize bağlı olarak değişecektir. Mesela, el mankenliği yapmak istiyorsanız güzel ve bakımlı ellere sahip olmanız gerekir. Saç mankenliği yapacaksanız ise bakımlı, dolgun ve dikkat çeken saçlarınızın olması en önemli şarttır. Anlayacağınız modellik yapmak için ille de 90 60 90 vücut ölçülerinizin olması gerekmiyor. Kilolu olmanız da bunun için engel değil. Çünkü sadece 36 beden modellere değil 40-42 beden modellere de ihtiyaç duyuluyor. Uzun lafın kısası, ne gibi özelliklere sahip olmak gerektiği modellik alanında seçeceğiniz alana göre belirleniyor.

Defacto Modelliği Yaparak Ne Kadar Para Kazanılır?

Bir Defacto modelinin kazanacağı ücret yukarıda da belirttiğim gibi güvenilir firmalarla çalışır, çizginizden ödün vermezseniz size verilmiş olan bu özelliğiniz sayesinde çok çok iyi paralar kazanabilirsiniz. 

Akıllıca kararlar verip güvenilir kişilerle ve doğru projelerde çalışırsanız aranan en iyi modellerden biri olabilirsiniz. Çünkü bir katalog çekiminden ne kadar kazanacağınızı belirleyecek olan her zaman sizsiniz. Modellik yaparak para kazanmak konusunda kararınızı iyi verin ve adımınızı bizimle beraber atın.

Modellik Yaparak Para Kazanmak için Hangi Yöntemler İzlenir?

Bu konuda dikkat etmeniz gereken husus modellik için uygun olup olmadığınız. Görünüşünüz yeterince düzgün mü? vücut oranlarınız orantılı mı? diksiyonunuz ne alemde? eğitim seviyeniz ne gibi sorulara dürüstçe cevap vermelisiniz. Zaten internet ve sosyal medyadaki modellik ilanlarına bir göz atarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.

Her modelin 90-60-90 vücut ölçülerine sahip olduğunu da düşünün demiyorum. Ya da boy ölçünüz 1.65 diye modellik yapamayacağınızı zannetmeyin. Çünkü ülkemizin en ünlü modellerinden biri olan Ebru Şallı da 1.65 cm. boy ölçüsüne sahip. Ya da Tülin Şahin! 1.73’lük boy ölçüsüyle Türkiye’nin en beğenilen ve en başarılı modellerinden biri! Vücut ölçülerinizin modellik yapmaya uygun olup olmadığına az çok karar verebilirsiniz. Kendinize güveniyor ve bu alanda ilerlemek istiyorsanız Defacto modellik başvurusu yapmak için geç kalmayın!

Katalog Modelleri ne kadar kazanıyor?

Katalog mankeni, bir markanın kendini tüketiciye tanıtımında yardımcı olan en önemli noktalardan birisidir. Katalog mankeni hem üzerindeki taşıdığı ürünü hem üzerindeki ürünün markasını hem de kendisini hedef kitleye sunmuş ve tanıtmış olur. Katalog mankenliği, mankenlik mesleğinin en etkin ve yoğun çalışılan bir dalıdır. Günümüz dünyasında internetin yaygınlaşmasıyla markaların internete akın etmeleriyle markaların web siteleri artış gösterdi. Bu artış katalog çekimlerine ve katalog mankenlerine ihtiyacı ortaya çıkarır.

Bu sebepten yaygınlaşan internet katalog mankenlerine olan ilgi son derece artış gösterir. Mankenlik alanında çok önemli bir yere sahip olan katalog mankenleri, profesyonel işlerde yer alırsa ismini tüm dünyaya duyurabilir. Bu sebepten profesyonel ve donanımlı mankenlik ajanslarıyla çalışmak, bir katalog mankeninin hayallerinin ötesine götürebilir.

Defacto Modeli olmak için ne gerekli?

 • Fiziğiniz ideal ölçülere sahip olması gerekir.
 • Sempatik, güler yüzlü ve pozitif olmanız avantajdır.
 • Mankenlik eğitimi almış olmak yarar sağlar.
 • Çalışkan ve disiplinli olmanız gerekir.
 • Kıyafet ve aksesuarı güzel bir şekilde taşımayı ve sunmayı bilmeniz gerekir.

Defacto Modellik Başvuru Formu

Mankenlik ve Modellik dünyası ciddi rekabetle doludur. Profesyonel ve başarılı bir model olmak için unutmamanız gereken şey kendinize profesyonel bir imaj oluşturmaktır. Manken olmak isteyen adaylar Defacto modellik başvuru formunu doldurup bu alanda ilerleyerek zirveye çıkabilir. Bu bölümde mankenlik ajansı başvurusu yapmak isteyen model adaylarının ajans başvurusu sırasında nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda yardımcı olmaya çalıştık.

Ajansımızın model başvuru formunu doldurmadan önce yukarıdaki yazımızı dikkatle incelemenizi ve ajans kaydınızı ondan sonra yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayfadan takip edeceğiniz talimatlarla modellik başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ajans kaydınızı gerçekleştirmek için yapmanız gerekenler çok basit. Doğal fotoğraflar gönderin. Sizi en doğal halinizde görmek istiyoruz. Bu nedenle profesyonel stüdyo çekimlerine ihtiyacınız yok. Bizimle paylaştığınız tüm fotoğraflar renkli olmalıdır. Gerçek cilt renginizi görebilmemiz çok önemli. Bu nedenle sadece hafif makyaj yapmanız yeterlidir. Saçlarınızı doğal haline bırakın. Saçınız yüz hatlarınız görünmesine engel olmamalı.Eğer başarılı ve yıldızı parlayan bir model olmak ve ajansımıza kayıt olmak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir.

Defacto Model Başvuru Formu

Bir yorum yapın!

2 Yorumlar
 1. Batuhan açıkgöz

  daha önce eğitim almadım ama yeteneğimin olduğunu düşünüyorum tarzım, stilim ve egomla yapabiliceğimden şüpheniz olmasim. İyi günler..

 2. Aytat Bayramova

  Azeri modelim boy 1.70 kq 56 yas 26 işimi seviyorum ve cekilişlere katilmak isterim tesekkurler