Çocuk Ajanslarına Başvuru Nasıl Yapılır

Film ve dizi oyunculuğu hayali olanlar, bunun yanı sıra çocuklarında bir yetenek görmüş ve bunun da oyunculuk ile alakası olduğunu düşünenler, günümüz cast ajansları ile görüşerek, çocukları için başvurular yapabilirler.

Başvuru işlemleri için, ilk olarak online başvuru formu doldurularak, ilk kayıt işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bunun için ise aşağıda yer alan bilgilere göz atabilirsiniz.

Çocuklar için başvuru işlemleri

Elbette ki 18 yaş altı için, başvuru işlemlerinin veliler yardımı ile birlikte gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvuru formu doldurulurken, bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğuna özen göstermeniz tavsiye edilir. Form üzerinde yer alan bilgilerin, oyunculuk adayı olan kişinin bilgileri ile aynı olması gerekmektedir. Yani, çocuklarınız hakkında sorulan tüm genel bilgilerin form üzerinde yer alması gerekiyor. Fakat iletişim bilgileri gibi bilgiler, anne ya da babanın müsaitlik durumuna göre girilmesi tavsiye edilir. Sizlere olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş yapılacak en uygun kişi kim ise, onun iletişim bilgelerini girmek de kesin fayda bulunur.

Kişisel bilgiler

Boy, yaş kilo bilgilerinin yanı sıra isimve soy isim bilgilerinin kesin olarak doğru girilmesi önemlidir. Yine saç, ten ve göz renklerinin de doğru olması, başvuru sürecini daha doğru ele alacaktır.

Eklenecek olan fotoğraflar

Başvuru formu ile birlikte, ek dosya olarak, çocuklarınıza ait fotoğrafların eklenmesi önemli bir yere sahiptir. Tek tip fotoğraflar yerine, çocuklarınızın farklı jest ve mimiklerini yakalayarak, ilgi çekici birkaç kare oluşturmanız tavsiye edilir. Böylelikle cast direktörleri başvuruları değerlendirirken, daha olumlu bir sonuç sunacaklardır.

Aynı kıyafetler ile aynı karelerde fotoğraf çekmek yerine, birkaç farklı kıyafet tarzı ele alınması önemlidir. Böylelikle, hangi karede nasıl bir şekilde sergilendiği ön plana çıkarken, diğer adaylara göre bir adım önde olması fırsatı yakalanacaktır.

Başvurular ücretli mi?

İlk kayıt işlemleri, online ortamlarda gerçekleştirilir. Bu işlemler, ücretsiz olarak tamamlanacaktır. Sonrasında ise, ajans sizleri asıl çekimler için davet etmektedir. Bu davet üzerinde, yapımcı ve yönetmenlere gönderilecek olan fotoğraf ve video çekimlerinde belirlenmiş ücretler talep edilir. Bu konu hakkında bilgilere, cast ajansınızdan ulaşabilirsiniz.

    Bir yorum yapın!