Yüz Modelliği ve Mankenliği Başvurusu

Yüz Modelliği ülkemizde en çok genç kızlar tarafından ilgi görmektedir. Genellikle Türkiye’de cast ve model ajanslarına yapılan en çok başvurular arasında yüz modelliği gelmektedir. Ajansımızda Kurumsal firmaların katalog çekimleri ve ürün tanıtımları için yüz güzelliği olan, prüssüz bir cilde sahip olan kişilerin yüz modelliği ve mankenliği başvurularını değerlendirmeye başlamıştır.

Yüz Modeli Olmak İçin Gereken Şartlar Nelerdir ?

 • Güzel bir yüze sahip olmak
 • Prüssüz ve lekeler bulunmayan bir cilde sahip olmak
 • Fotojenik ve yuvarlak yüz hatlarına sahip olmak
 • Modellik alanında istekli olmak
 • 18 yaşından büyük olmak

Nasıl Yüz Modeli Olunur ?

Yüz modeli olmayı düşünüyorsanız eğer tek yapmanız gereken şey cast ajansımıza başvuruda bulunup cast direktörlerimiz ile iletişime geçmektedir. Güncel ve Yüzünüzün ön planda olduğu fotoğaflarınızla birlikte kişisel bilgilerinizi ve bu alanda daha önce tecrübenizin olup olmadığını belirtmeniz değerlendirme aşamasında size faydası olacaktır.

Yüz Modeli ve Mankeni Çekim Ücretleri ?

Yüz modellerinin standart bir ücreti olmamakla beraber çekimi ya da tanıtımı yapılan ürüne göre, firmanın bilinirliğine göre yüz modeli ücretleri değişiklik göstermektedir. E-ticaret web siteleri, instagram gibi sosyal medya üzerinden satış yapan firmaların modelliklerinde genelde 500 tl – 2.000 tl arasında değişmektedir. Fakat Tv reklamlarında yayınlanacak daha büyük firmaların reklam çekimlerinde ücretleri 5.000 tl – 10.000 tl yi bulabilmektedir. 

Yüz Model ve Mankenleri’nin Çalışma Alanları Nelerdir ?

Reklam sektörü’nün gelişme gösterdiği bu günlerde yüz modellerine de çok fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Avon yüz mankenliği, L’Oréal kozmetik ürünleri modelliği, Armine eşarp modelliği gibi değişik sektörler ve firmalar yüz model ve mankenlerinin başvurularını alarak bünyelerinde barındırmaktadır.

Yüz Modelliği ve Mankenliği Başvuru Formu

Kariyerinize yeni bir başlangıç yapıp yüz modeli ya da yüz mankeni olmak istiyorsanız eğer cast ajansımıza online başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yaparken fotoğraflarınızın güncel olması ve bilgilerinizin doğruluğuna dikkat etmelisiniz. Yüz Modelliği ve Mankenliği Başvurularınızın değerlendilip trafınıza en geç 1 hafta içerisinde dönüş yapılacaktır.

Bir yorum yapın!

4 Yorumlar
 1. Neşe Şahin

  Yüz modelliği için ben de başvuru yapmak istiyorum. Bana da yardımcı olabilir misiniz yüzüm gerçekten çok güzel.

  1. admin

   Yüz modelliği ve mankenliği için başvuru formunu doldurup bize bilgilerinizi iletirseniz yardımcı oluruz.

 2. Rıdvan bacık

  Güzel bir yüze sahibim. Yüz Mankenliği için başvuru yaptım lütfen beni de kabul edin.

  1. admin

   Yüz ile alakalı çekimlerde başvurunuz değerlendirilir. Uygun çekimlerde görevlendirmeniz yapılır.